skywclkr has logged 62 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spooky Buddies

Spooky Buddies

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Broken

Broken

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rio

Rio

×
Read the review Edit this entry  
30
Brothers

Brothers

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Storks

Storks

2016
×
Edit this entry  
30
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
Edit this entry  
30
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rango

Rango

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cars 3

Cars 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rio

Rio

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry