Sort by

chris has logged 393 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mother's Day

Mother's Day

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirit Camp

Spirit Camp

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Second Act

Second Act

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Second Act

Second Act

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
God of Love

God of Love

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Firstborn

Firstborn

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry