Sort by

chris 🔪 has logged 415 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
P2

P2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Cat Lucy

My Cat Lucy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kristy

Kristy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry