Sort by

chris 🔪 has logged 31 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bratz: Rock Angelz

Bratz: Rock Angelz

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
BEYONCÉ

BEYONCÉ

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
They/Them

They/Them

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Single Black Female

Single Black Female

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry