Sort by

SlasherReviews has logged 245 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pan

Pan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry