SlasherReviews has logged 23 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry