Sort by

SlasherReviews has logged 48 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Antenna

The Antenna

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The True Adventures of Wolfboy

The True Adventures of Wolfboy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pool

The Pool

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Polaroid

Polaroid

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Box

The Box

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cursed

Cursed

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Unborn

The Unborn

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry