Sort by

SlasherReviews has logged 289 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amulet

Amulet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry