Sort by

Slashley_G has logged 447 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chillerama

Chillerama

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
22
Letters to Satan Claus

Letters to Satan Claus

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Commando

Commando

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Deep Murder

Deep Murder

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hogzilla

Hogzilla

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Accused

The Accused

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Naruto Shippuden the Movie: The Lost Tower

Naruto Shippuden the Movie: The Lost Tower

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
★★
Read the review Edit this entry