Sort by

Slashley_G has logged 58 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Exeter

Exeter

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Naruto Shippuden the Movie

Naruto Shippuden the Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hands of the Ripper

Hands of the Ripper

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Bloody Man

The Bloody Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Naruto the Movie: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Naruto the Movie: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Poseidon Rex

Poseidon Rex

2013
×
Edit this entry  
06
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry