Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Lay

Lay

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for Lay
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Lay’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • To All the Boys: Always and Forever

    To All the Boys: Always and Forever 2021

    ★ Watched 12 Feb, 2021

    kkkk

  • Call Me by Your Name

    Call Me by Your Name 2017

    ½ Watched 07 Feb, 2021 5

    Que merda foi essa que eu assisti

  • The Silence of the Lambs

    The Silence of the Lambs 1991

    ★★★★ Watched 30 Jan, 2021

    A atuação do Anthony Hopkins nesse filme tá sensacional

  • Requiem for a Dream

    Requiem for a Dream 2000

    ½ Watched 26 Jan, 2021

    Que BOSTA

  • Secret Window

    Secret Window 2004

    ★★ Watched 25 Jan, 2021

    A esquizofrenia é um transtorno psiquiátrico em que uma alteração cerebral dificulta o julgamento correto sobre a realidade, a produção de pensamentos simbólicos e abstratos e a elaboração de respostas emocionais complexas.

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    Eternal Sunshine of the Spotless Mind 2004

    ★★★★★ Added

    Eu vou me matar

  • Nightcrawler

    Nightcrawler 2014

    ★★★★ Watched 24 Jan, 2021

    Muito boa a construção do personagem, passou de retardado pra babaca prepotente

  • Get Out

    Get Out 2017

    ½ Watched 05 Oct, 2020

    não amigo este filme não é imersivo este filme não é bom esse filme foi uma das maiores porcarias que eu já assisti em toda minha vida pelo amor de Deus que MERDA

  • Halloween

    Halloween 1978

    ★★ Watched 19 Sep, 2020

    Só a musiquinha presta

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 2014

    ½ Watched 06 Sep, 2020

    Esquizofrenia do caralho

  • Moonrise Kingdom

    Moonrise Kingdom 2012

    ★★★★★ Watched 05 Sep, 2020

    GATILHO

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ViihTube: Amiga do Inimigo 2020

    ½ Watched 05 Sep, 2020

    UAU ROTEIRO INCRÍVEL DIÁLOGOS MARAVILHOSOS QUEM É TARANTINO PERTO DE VIIHTUBE

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.