matthew has logged 25 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Down

Down

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Body

The Body

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Affair

An Affair

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pink Moon

Pink Moon

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry