• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • Metal Lords

    ★★

  • Moonshot

    ★½

  • Deep Water

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★

  • The House

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Book of Love

    ★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★

  • Mixtape

    ★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • Home Sweet Home Alone

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Red Notice

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Will You Marry?

  • Antlers

    ★★

  • Robin Robin

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Black as Night

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★½

  • Vacation Friends

    ★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★½

  • Resort to Love

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • Good on Paper

  • Luca

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★