ross has logged 10 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry