Sort by

SleepySharon😴🖤 has logged 371 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Malacostraca

Malacostraca

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wendy

Wendy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Darkness

The Darkness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Humbug

Humbug

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ghoul Log

The Ghoul Log

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mariah Carey's Merriest Christmas

Mariah Carey's Merriest Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dunes

The Dunes

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Flagged

Flagged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ripper

The Ripper

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Mother

Hidden Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Undo

Undo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ride

Ride

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Swiped to Death

Swiped to Death

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Conventional

Conventional

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dual

Dual

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry