Sort by

SleepySharon😴🖤 has logged 61 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clickbait

Clickbait

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Was the Night

Dark Was the Night

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
OMG... We're in a Horror Movie

OMG... We're in a Horror Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Winchester

Winchester

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Society

Society

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Aloha Scooby-Doo!

Aloha Scooby-Doo!

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Case 39

Case 39

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scooby Goes Hollywood

Scooby Goes Hollywood

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zombie Night

Zombie Night

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Night Shift

Night Shift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Can't Kill Stephen King

You Can't Kill Stephen King

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Child Eater

Child Eater

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry