RSS feed for SleepySharon😴
  • Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

    Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

    ★★★★½

    Forever stanning the Hex Girls. ❤️❤️

  • Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

    Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

    ★★★★★

    The Hex Girls really are Iconic. 

  • John Wick: Chapter 2

    John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

    Keanu Reeves was worth more than that bounty. But regardless, I would protect him at all costs. ❤️

  • John Wick

    John Wick

    ★★★★★

    I stan Keanu Reeves forever— especially as a hit man. 😍😍

  • Scooby-Doo and the Alien Invaders

    Scooby-Doo and the Alien Invaders

    ★★★★★

    I love aliens 👽 ♥️ & I love Scooby-Doo. What more could I have asked for?

  • Sausage Party

    Sausage Party

    ½

    I honestly don’t know why I did this to myself...

  • OMG... We're in a Horror Movie

    OMG... We're in a Horror Movie

    ★★★★★

    I did not anticipate that ending.  


    I LOVE IT. 


    Please make another movie.

  • Winchester

    Winchester

    ★★★

    I was really intrigued by the entire concept of this movie. There were parts that could have been done better, but I don’t want to take away from the good.

  • Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

    Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

    ★★★★★

    I still can’t get over this ending.

  • Christine

    Christine

    ★★★★★

    Will forever stan this car’s vengeance❗️

    Also love the older music the car plays!

  • Corpse Bride

    Corpse Bride

    ★★★★★

    THIS IS A HELLA AMAZING MOVIE. 

    I’M LIVING FOR THE VOWS IN THIS MOVIE. ♥️♥️♥️♥️♥️

  • Society

    Society

    ...Just yikes...

    HOWEVER, special effects on point. <they earned the star>