Sort by

Stu has logged 29 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Horse

The Dark Horse

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Belle

Belle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry