Sort by
  • Viking Wolf

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • The Devil Down Under: Satanic Panic in Australia from Rosaleen Norton to Alison's Birthday

    ★★★½

  • The Return of La Llorona

    ★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★

  • Gaia

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • The Resonator: Miskatonic U

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★½

  • Kandisha

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • Come True

  • Tenet

    ★★

  • The Funeral Home

    ★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★★★

  • ÆLEKTRA

    ★½

  • Sputnik

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Sweetie, You Won't Believe It

    ★★★

  • May the Devil Take You Too

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Yummy

    ★★★

  • Roh

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★★½

  • Tailgate

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Impetigore

    ★★★★

  • Backwoods

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Rabid

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★