Sort by

Slig001 has logged 401 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murphy's Law

Murphy's Law

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Messenger of Death

Messenger of Death

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
31

31

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Papaya: Love Goddess of the Cannibals

Papaya: Love Goddess of the Cannibals

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hallucinations of a Deranged Mind

Hallucinations of a Deranged Mind

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Scarlet Claw

The Scarlet Claw

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Haeckel's Tale

Haeckel's Tale

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellish Flesh

Hellish Flesh

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cannibal Terror

Cannibal Terror

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Torment

Torment

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Strange Hostel of Naked Pleasures

The Strange Hostel of Naked Pleasures

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Inferno

The Green Inferno

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breezy

Breezy

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Epidemic

Epidemic

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pick Me Up

Pick Me Up

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fair Haired Child

The Fair Haired Child

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
When Angels Sleep

When Angels Sleep

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry