Slig001 has logged 33 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Trespass

Trespass

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Eye of the Hurricane

In the Eye of the Hurricane

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Le Pont du Nord

Le Pont du Nord

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Magic

Black Magic

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Awakening of the Beast

Awakening of the Beast

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Intruder

The Intruder

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Together

Together

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry