Sort by

Slig001 has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Team

Double Team

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Five Days

The Five Days

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pool

The Pool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for a Vampire

Requiem for a Vampire

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Spider Pit Sequence

The Lost Spider Pit Sequence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Replicant

Replicant

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Idyll

Idyll

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crocodile

Crocodile

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blood Tide

Blood Tide

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slaves

Slaves

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Detour

Detour

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thale

Thale

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bermuda Triangle

The Bermuda Triangle

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beowulf & Grendel

Beowulf & Grendel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spetters

Spetters

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry