Sort by
  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Death to 2020

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Possessor

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 3 from Hell

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Act

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Halloween

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • The First Purge

  • Tau

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • Hellraiser: Judgment

    ★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • I Am Heath Ledger

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • To the Bone

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Icarus

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Void

    ★★★★½

  • Buster's Mal Heart

    ★★★★★