Sort by

Max has logged 54 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Collection

The Collection

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frailty

Frailty

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry