Max has logged 77 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
May

May

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tau

Tau

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry