Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Promising Young Woman

  Promising Young Woman

  ★★★

  Ters köşeye kum çuvalı gibi yığıldım, bu filmin etkisinden ne kadar zamanda kurtulurum bilinmez.
  Çok uzun zamandır böylesine etkileyici izleyiciyi de kameranın önüne alan, aynı duygu ve kalp atışlarını yakalatan bir film izlememiştim. Bu sözümden şahane bir aksiyon izleyeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ağı ilerleyen yapısı ile bazılarınıza sıkıcı bile gelebilir ama durun biraz sabredin. Her sahne yaklaşan sonun küçük küçük tiyolarını barındırıyor. Sabredin ve izleyin, pişman olmayacaksınız.

 • Mirage

  Mirage

  ★★★★

  Bu senaryonun bir Holywood senaristinin eline düşmemesi dileğiyle diyerek söze başlamak istiyorum.

  Uzay-Zamanda birbiriyle çakışan yolun bir ucunda komşusunun cinayet işlediğine tanık olan küçük bir çocuk, diğerinde ise yıllar önce küçük çocuğun yaşadığı eve 25 yıl sonra taşınan evli çocuklu bir kadın var.

  Filmin çözülme noktasında Geleceğe Dönüş (Back To The Future) filmine şahane bir gönderme var. Benim gibi Geleceğe Dönüş hayranı iseniz sizde o detay yakalayacaksınız.

  Başrolde Almodovar'ın Juiettasından hatırlayacağınız Adriana Ugarte sade bir oyunculukla iyi iş çıkarıyor.

Popular reviews

More
 • Jojo Rabbit

  Jojo Rabbit

  ★★★★

  Keske kalemim cok guclu olsaydi da bu filmi izlerken hissettiklerimi buraya aktarabilseydim. Filmi izlerken icimdeki duygu patlamalarina engel olamayip agladigim pek cok an oldu ve inanin ki bunlar en komik sahnelerdeydi. Insanlik tarihinin en sistemli katliamini bu kadar naif bu kadar sicak ve gercek anlatmak olaganustu bir yetenek, utanarak soyluyorum Taika Waititi'yi bu kadar gec tanidigim icin uzgunum. Taiki Waititi'nin Hitleri gelmis gecmis en 'insan' Hitler. Savasin insanlar uzerinde ki etkileri , irkciligin anlamlisligi vs gibi kliselere girmeyecegim, tek soyleyecegim (varsa) cocugunuzla bu filmi izleyerek dunyanin nasil bir yer olmasi gerektigini sorgulamaniz.

 • All That Heaven Allows

  All That Heaven Allows

  ★★★★

  Most romantic movie I've ever watched. I am big fan of Rock Hudson. This movie refreshes my belief in love...