Sort by

ashley 🌙 has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry