• Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Half of It

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Nappily Ever After

    ★★★★½

  • Lionheart

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Bleach

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • The Titan

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • L'Animale

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Trader

    ★★★

  • Bright

    ★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Archipelago

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cherry Pop

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Heroin(e)

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★½

  • Naked

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Blame!

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Shack