Sort by

slowtorture has logged 126 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cat Sick Blues

Cat Sick Blues

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
1408

1408

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Divide

The Divide

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Harm

Harm

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bliss

Bliss

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tantrum 2: Phantom of the Demon

Tantrum 2: Phantom of the Demon

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nutsack

Nutsack

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nutsack Pt. 1: Lucifer's Cosmonauts

Nutsack Pt. 1: Lucifer's Cosmonauts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Comedy Central Presents: Mitch Hedberg

Comedy Central Presents: Mitch Hedberg

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Flower

A Flower

1971
×
Edit this entry  
19
Carmen

Carmen

2017
×
Edit this entry  
19
Halloween Hugs

Halloween Hugs

2013
×
Edit this entry  
19
Pumpkin Dick

Pumpkin Dick

2019
×
Edit this entry  
19
Voodoun Blues

Voodoun Blues

2004
×
Edit this entry  
19
Monster Problems

Monster Problems

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Chicken Scratch

Chicken Scratch

2002
×
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Three Bewildered People in the Night

Three Bewildered People in the Night

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paramore MTV Unplugged

Paramore MTV Unplugged

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paramore: The Final Riot!

Paramore: The Final Riot!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Paramore: MTV Live

Paramore: MTV Live

2007
×
★★★★★
Edit this entry