• Wonder Woman 1984

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • My Spy

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Cats

    ½

  • Pompeii: Secrets of the Dead

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • Uncanny Annie

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Hug

    ★½

  • Venom

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Border

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Call for Dreams

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dear Ex

    ★★★½

  • Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★½

  • Annihilation

    ★½

  • Winchester

    ½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½