emanuel has logged 22 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★
Edit this entry  
09
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
02
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Edit this entry