Sort by

Ryan Rossi has logged 320 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold Prey III

Cold Prey III

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cold Prey II

Cold Prey II

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
20
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reds

Reds

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Club

The Club

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Copshop

Copshop

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Flashback

Flashback

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Together

Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry