Sort by

Ryan Rossi has logged 31 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Kanal

Kanal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Teddy

Teddy

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Come True

Come True

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Gaia

Gaia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
31

31

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry