• All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Fatal Journey

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Dead Kids

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★