Sort by

smallclone has logged 279 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hero

The Hero

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Time

Time

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Man's Land

No Man's Land

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inside

Inside

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Men

Little Men

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jawbone

Jawbone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Detour

Detour

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anvil! The Story of Anvil

Anvil! The Story of Anvil

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Una

Una

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry