Chuck has logged 388 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
211

211

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kin

Kin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Neighbor

The Neighbor

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Compulsion

Compulsion

2016
×
Edit this entry  
21
Seven in Heaven

Seven in Heaven

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Zoe

Zoe

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Astro

Astro

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
Edit this entry  
07
Shifting Gears

Shifting Gears

2018
×
Edit this entry  
07
Primal Rage

Primal Rage

2017
×
Edit this entry  
07
Exposure

Exposure

2018
×
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Extinction

Extinction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Benji

Benji

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tau

Tau

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dear Dictator

Dear Dictator

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Water

Black Water

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Altitude

Altitude

2017
×
★½
Read the review Edit this entry