Chuck has logged 26 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Hard Vice

Hard Vice

1994
×
★½
Edit this entry  
25
Mute

Mute

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Island

The Island

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Rage

Silent Rage

1982
×
★★
Edit this entry  
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hot Potato

Hot Potato

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★½
Edit this entry  
10
Disciples of the 36th Chamber

Disciples of the 36th Chamber

1985
×
★★½
Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let's Do It!

Let's Do It!

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Deadly Commando

Deadly Commando

1981
×
Read the review Edit this entry  
05
Forbidden Sins

Forbidden Sins

1999
×
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Aftermath

The Aftermath

1982
×
★★★
Edit this entry  
03
Body Chemistry 4: Full Exposure

Body Chemistry 4: Full Exposure

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Point of Seduction: Body Chemistry III

Point of Seduction: Body Chemistry III

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Body Chemistry II: Voice of a Stranger

Body Chemistry II: Voice of a Stranger

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Body Chemistry

Body Chemistry

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hardwired

Hardwired

2009
×
Edit this entry