sarah has logged 46 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
29
Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
27
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
Edit this entry  
25
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Green Snake

Green Snake

1993
×
Edit this entry  
24
The Trip

The Trip

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
23
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Revolutionary Girl Utena

Revolutionary Girl Utena

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Life Without Me

My Life Without Me

2003
×
Edit this entry  
17
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Face/Off

Face/Off

1997
×
Edit this entry  
15
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Arizona Dream

Arizona Dream

1993
×
Read the review Edit this entry  
12
May

May

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
Edit this entry  
10
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
Edit this entry  
08
I Like It Like That

I Like It Like That

1994
×
Edit this entry  
07
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
Edit this entry  
06
Death Proof

Death Proof

2007
×
Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
Edit this entry  
05
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
Edit this entry  
05
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
04
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
Edit this entry  
03
Brittany Murphy: An ID Mystery

Brittany Murphy: An ID Mystery

2020
×
Edit this entry  
03
Go Fish

Go Fish

1994
×
Edit this entry  
03
It Happens to Us

It Happens to Us

1972
×
Edit this entry  
02
Coffy

Coffy

1973
×
Edit this entry  
01
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
Edit this entry  
01
Spellbound

Spellbound

2002
×
Edit this entry  
01
Shakedown

Shakedown

2018
×
Edit this entry