Sort by

smellington has logged 228 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Truth or Dare

Truth or Dare

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bunni

Bunni

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
The Barn

The Barn

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Oracle

The Oracle

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
3:33 a.m.

3:33 a.m.

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Saurians

Saurians

1994
×
★★
Edit this entry  
28
House of Forbidden Secrets

House of Forbidden Secrets

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Horrors: Gates of Hell

House of Horrors: Gates of Hell

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Venom

Venom

1971
×
★★
Edit this entry  
23
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Vengeance of Fu Manchu

The Vengeance of Fu Manchu

1967
×
★★★
Edit this entry  
21
Massage Parlor of Death

Massage Parlor of Death

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Satan Claus

Satan Claus

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Cutting Room!

Cutting Room!

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Slashening

The Slashening

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
The Devil's Daughter

The Devil's Daughter

1973
×
★★
Edit this entry  
14
Halloween Horror Tales

Halloween Horror Tales

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Hobgoblins 2

Hobgoblins 2

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Dinosaur Chronicles

The Dinosaur Chronicles

2004
×
★★
Edit this entry  
09
Gnome Alone

Gnome Alone

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Claw

Claw

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Trashcans of Terror

Trashcans of Terror

1985
×
★★
Edit this entry  
02
Children of the Damned

Children of the Damned

1964
×
★★½
Edit this entry  
30
Addicted to Murder

Addicted to Murder

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
NightThirst

NightThirst

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellspawn

Hellspawn

1993
×
Edit this entry  
28
Terror Tales from the Female Vampires

Terror Tales from the Female Vampires

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Curse of the Slasher Nurse

Curse of the Slasher Nurse

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Return from Death: Frankenstein 2000

Return from Death: Frankenstein 2000

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
Cannibal Cult

Cannibal Cult

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
The House of Secrets

The House of Secrets

1936
×
★½
Edit this entry  
22
Arnold

Arnold

1973
×
★★★½
Edit this entry  
21
Despiser

Despiser

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Among Us

Among Us

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Psycho Pike

Psycho Pike

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Dweller

Dweller

2001
×
★★
Edit this entry  
17
Carnage: The Legend of Quiltface

Carnage: The Legend of Quiltface

2000
×
Edit this entry  
16
Prey for the Beast

Prey for the Beast

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bagman

The Bagman

2002
×
★★
Edit this entry  
10
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
5 Dead on the Crimson Canvas

5 Dead on the Crimson Canvas

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bride of the Gorilla

Bride of the Gorilla

1951
×
★★½
Edit this entry  
06
Aquanoids

Aquanoids

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
The Sleep of Death

The Sleep of Death

1980
×
★★
Edit this entry