Sort by

smellington has logged 17 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Instruments of Evil

Instruments of Evil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Goblin

Goblin

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pandora

Pandora

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Clown at Midnight

The Clown at Midnight

1999
×
★★½
Edit this entry  
22
The Bite

The Bite

2005
×
Edit this entry  
21
Her Name Was Torment

Her Name Was Torment

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Satan's Touch

Satan's Touch

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cannibal World

Cannibal World

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Garden Without Birds

A Garden Without Birds

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ritual of Death

Ritual of Death

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lucifer Complex

The Lucifer Complex

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dick Tracy Meets Gruesome

Dick Tracy Meets Gruesome

1947
×
★★½
Edit this entry  
08
The New World Horror

The New World Horror

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Encounter with the Unknown

Encounter with the Unknown

1972
×
★★★
Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry