• Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Chris Gethard: Half My Life

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Crime of the Century

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Danny Jolles: Six Parts

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Chelsea Handler: Evolution

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • The Tax Collector

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • Expecting Amy

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Capone

    ★½

  • Extraction

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★½