Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
02
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snowmance

Snowmance

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry