Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
Edit this entry  
13
Poseidon

Poseidon

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rise

Rise

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
★½
Edit this entry  
24
George Carlin: You Are All Diseased

George Carlin: You Are All Diseased

1999
×
Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

2022
×
Edit this entry  
17
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
Edit this entry  
13
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill Burr Presents: Friends Who Kill

Bill Burr Presents: Friends Who Kill

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skin Can Breathe

Skin Can Breathe

2022
×
Edit this entry  
09
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
The Requin

The Requin

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Mixtape Ever

The Greatest Mixtape Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
A Perfect Pairing

A Perfect Pairing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry