• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • This Is Paris

    ★★★

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • The Queens

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Drapes, The Clown

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Lúbtha

  • The Brink

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★

  • Hail Satan?

    ★★★★½

  • To the Stars

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Best Friend

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • Skin

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★