• Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Sentinelle

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Alabama Snake

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Binding

  • Vampires vs. the Bronx

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Block Island Sound

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Slaxx

    ★★★

  • Tenet

  • Uncle Peckerhead

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Gamemaster

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Desperados

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • Spelling the Dream

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★½

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Jasper Mall

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • My Spy

    ★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Animal People

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½