Connor has logged 19 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
The American

The American

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★½
Edit this entry