julia has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hater

The Hater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love

Love

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Only You

Only You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
84 Charing Cross Road

84 Charing Cross Road

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry