• Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • ParaNorman

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Paul

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever