• Jiu Jitsu

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Follow Me

    ★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beautiful, Goodbye

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Life Turned Upside Down: My Dad's an Alcoholic

    ★★★½

  • Love Sarah

  • The Roads Not Taken

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Closet

    ★★★

  • The Nest

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★★★½

  • My Spy

    ★½

  • Underwater

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★½

  • Dracula

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Coma

    ★★

  • Grand Isle

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Primal

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Deathcember

    ★★½

  • Countdown

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Her Blue Sky

    ★★★½

  • Fanny Lye Deliver'd

    ★★★★

  • Dancing Mary

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Code 8

    ★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The German Lesson

    ★★★½

  • Little Miss Period

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • VFW

    ★★★½

  • The Coldest Game

    ★★

  • The Beach House

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • The Vigil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½