Sort by

Malte has logged 40 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Stand

The Stand

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
The Virgin Psychics

The Virgin Psychics

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
18
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Her Blue Sky

Her Blue Sky

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
A Life Turned Upside Down: My Dad's an Alcoholic

A Life Turned Upside Down: My Dad's an Alcoholic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extro

Extro

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Makuko

Makuko

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dancing Mary

Dancing Mary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terror Beneath the Sea

Terror Beneath the Sea

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful, Goodbye

Beautiful, Goodbye

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Miss Period

Little Miss Period

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Sealed Lips

Sealed Lips

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Curse

The Curse

1987
×
★★
Edit this entry  
01
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★½
Edit this entry